Gellonia i Starosarmacja

Korona Sarmacji

od zawsze i na zawsze sarmacka

Kesięstwo Sarmacji

MIASTA W Starosarmacji

Starosarmacja to niezwykle urokliwa część Księstwa Sarmacji. Dominującą częścią krajobrazu są niziny i słabopofałdowane wyżyny, ale nie brakuje również urokliwych masywów górskich. Łagodny klimat sprawia, że życie w tej części Sarmacji jest łątwe i przyjemne. To właśnie w tym miejscu ulokowane jest pięć miast GiSu: Grodzisk na wybrzeżu Zatoki Północnej, Fer u wybrzerzy Morza Gellońskiego, Czarnolas na brzegu Jeziora Czarnego oraz Nadzieja i Wielkie Oczy w Górach Czarnych. Każde z tych miast jest wyjątkowe, nie tylko ze względu na otoczenie, ale również na charakter. Poniżej przedstawiamy krótki opis atmosfery i klimatu panującego w każdym z nich.

GRODZISK » zamieszkaj

Grodzisk

Książęce Miasto Grodzisk jest największym miastem oraz stolicą Księstwa Sarmacji. Pojawiło się w Internecie, wraz z powołaniem do wirtualnego życia samego Księstwa, w roku 2002. Dzięki swojemu centralnemu położeniu oraz pięknej okolicy, stanowi po dziś dzień nie tylko główny ośrodek władzy państwowej, ale także największe centrum sarmackiej kultury i sztuki.

CZARNOLAS » zamieszkaj

Czarnolas

Patetyczne opisy bitew, rycerze w lśniących zbrojach, panny więzione w wieżach i wykwintne uczty? Trafiłeś pod zły adres, choć mamy jedną taką legendę — podobno kiedyś w karczmie sprzedawano polewkę z mięsem i to takim, którego pochodzenie dało się określić. Wśród codziennego znoju, ludzi jedzących brukiew i załatwiających potrzeby do dziury w ziemi szumnie nazywanej wychodkiem, nie znajdziesz nic ponad szarzyznę codzienności. Tu nie ma miejsca na marzenia. Może i spotkasz kogoś ciekawego, ale prawdopodobnie jest tylko przejazdem. Z kolei kapitana straży czy miejskiego kata, choć są interesujący na swój sposób, wolałbyś poznać tylko w ostateczności. Z tego padołu wyrosła tylko jedna pozytywna rzecz — Uniwersytet Starosarmacki, ale to i tak dużo. Więc jeśli lubisz twardy siennik, ciężką pracę i surową rękę władzy — koniecznie tu zamieszkaj.

FER » zamieszkaj

Fer

Fer to jedno z najwspanialszych miast w Księstwie Sarmacji. Doskonały dla każdego sympatyka mikronacji, stwarze mnóstwo perspektyw do świetnej rozrywki i pokazania światu swoich ukrytych talentów. Fer jest najstarszą osadą w Starosarmacji - prowincji Księstwa Sarmacji. Fer jako kraina ekologiczna, praktycznie pozbawiona smrodliwego przemysłu, idealnie nadaje się do spokojnego, sielankowego odpoczynku. W ferskim klasztorze Zakonu Semnoteam od wieków przechowuje się prochy zaginionego Feniksa, który, jak zwykli wierzyć mieszkańcy miasta,kiedyś ma się odrodzić i powrócić w balsku i chwale. Tradycja i kultura - oto co najbardziej liczyło się w tym mieście, to, co władze kultywowały przez wieki, nie idąc nigdy na kompromisy. Miasto i jego okolice leżą na bardzo tajemnicze ziemiach. To tutaj przed wiekami zbierała się Rada Druidów, to tutaj Legendarny Feniks sprowadził Gelona i jego pięciu rycerzy - założycieli Feru i Zakonu Semnoteam.

NADZIEJA » zamieszkaj

Nadzieja

Nadzieja jest wsią ulokowaną na południowym brzegu Jeziora Błękitnego. Jej powstanie poprzedzały prowadzone wcześniej prace wykopaliskowe, dzięki którym odkryto ruiny wielu wcześniejszych budowli, w tym ogromnego kręgu celtyckiego. Prowadzone później badania wykazały, że w miejscu obecnej Nadziei wcześniej znajdowało się kilka innych miejscowości, które na przemian powstawały i upadały. Zaczęto szukać powodu takiego oblężenia tego skrawka ziemi i okazało się, że pod ziemią znajduje się niezwykłe źródło energii. Obecna Nadzieja powstała by chronić tą energię przed jej niewłaściwym wykorzystaniem.

Władzę w Nadziei sprawuje sołtys. Stanowisko to pełni obecnie Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka. To właśnie ona rozpoczęła badania archeologiczne, które 16 maja 2008 roku ukoronowało nadanie Nadziei statutu miejscowości. Od tamtego czasu wiele wydarzyło się w Nadziei - wiodła prym aktywności to znowu popadała w zapomnienie, pełniła rolę animatora kultury to znowu zapadała w letarg. Każdy taki wzrost i spadek aktywności miejscowości miał jednak znaczny wpływ na jej obecny kształt.

Warto również zauważyć, że wioska leży w niezwykle pięknym rejonie Sarmacji - żyzne ziemie sprzyjają rozwojowi rolnictwa, piękna i malownicza okolica - turystyce, a historia i sceneria Nadziei - kulturze, nic więc dziwnego, że władze miejscowości postanowiły postawić wszystko na rozwój w tych właśnie dziedzinach. Z uwagi na dobro zgromadzonego tu dobytku cywilizacji oraz ochronę występujących tu, a zagrożonych gatunków roślin i zwierząt władze starają się tworzyć rozmaite rezerwaty, muzea i skanseny. Wszystko by urok tego skrawka ziemi przetrwał i zauroczył kolejnych mieszkańców Księstwa Sarmacji.

Polecamy

  • Nakarm Gucia
  • Nakarm Gucia
  • Tropicana Drink
  • Restauracja GiS

Prognoza pogody

Grodzisk

Dzień: 20°C - Noc: 8°C

MżawkaMżawka

Czarnolas

Dzień: 16°C - Noc: 7°C

PochmurnieLekkie zachmurzenie

Fer

Dzień: 24°C - Noc: 9°C

DeszczMżawka

Nadzieja

Dzień: 31°C - Noc: 9°C

DeszczDeszcz