Gellonia i Starosarmacja

Korona Sarmacji

od zawsze i na zawsze sarmacka

Kesięstwo Sarmacji

Wykaz prowadzonych inicjatyw przez obywateli Prowincji

NazwaOpisProwadzący
Zlot SamochodowyZlot samochodowy odbył się w Gellonii i Starosarmacji. Można było podziwiać piękne samochody, zapalić grilla, miło spędzić czas. Oczywiście odbyło się również głosowanie na najpiękniejszy pojazd! :)
"13 na wesoło" - opowiadanie Opowiadanie napisane przez mieszkańców naszej prowincji z okazji 13lecia KS.
Liga snookera Vkolejny turniej rozgrywany z okazji 13 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji. Trwa faza grupowa.
RealiozaObywateli Księstwa Sarmacji dziesiątkuje niezwykle odporna na leki odmiana realiozy. Garstka przypadkowych osób stawia wyzwanie epidemii starając się uratować kraj przed chaosem i zagładą. Odcinek trzeci: Gorzej być nie może
Wielka Sarmacka Majówka (zmagania Trzynastkowe)Konkurs kulinarny z okazji trzynastej Rocznicy Powstania Księstwa Sarmacji. Etap pierwszy (od 12.04.2015 r do 26.04.2015) - przygotowywanie stoisk kulinarnych Samorządów, etap drugi: (od 1.05.2015 do dnia obchodów) smakowanie potraw i wybór najchętniej kupowanych oraz najlepszej kuchni regionalnej.
Galeria Twarzy Mieszkańców GiSGaleria w której prezentujemy portrety realnych twarzy mieszkańców GiSu w niecodziennej odsłonie. W części czwartej odsłaniamy oblicze Adunaphela Kovalla. Zgłoś się i Ty!
Plebiscyt Sarmata RokuI etap Sarmaty Roku na 2015 rok.
Konkurs na opowiadanie "Jeden dzień z życia Sarmaty"Konkurs na opowiadanie "Jeden dzień z życia Sarmaty" został ogłoszony 16 marca, a wyniki zostaną ogłoszone 3 kwietnia. Każdy mieszkaniec może wykazać się poprzez napisanie krótkiego, długiego opowiadania. Tematyka jest dowolna.
Wieczorek historycznyWieczorek historyczny będzie opierał się głównie na wspomnieniach. Troszkę historii o Sarmacji z pewnością się wszystkim przyda. Sądzę, że ta inicjatywa zaciekawi weteranów jak i nowe osoby z KS. Nie będzie to typowa lekcja historii wręcz przeciwnie będzie opierała się na tych mniejszych czy większych wspomnieniach osób, które wniosły cokolwiek w dziejach Księstwa Sarmacji.
Bully CorporationAgencja prasowa publikująca szeroką gamę artykułów z różnych sfer życia publicznego Księstwa Sarmacji – od sportowej, przez publicystyczną, polityczną, na informacyjnej kończąc. Instytucję prowadzi i rozwija Redaktor Naczelny Stone Cold Felimi-Liderski.
Ćwiczenia Obrony Cywilnej w Ferze pk. „ANTYKRYZYS-15”Ćwiczenia Obrony Cywilnej oraz oso niebędących funkcjonariuszami z zakresu działania w pozorowanych sytuacjach kryzysowych w GiS.
ŁamGiSówkaUkazująca się w nieregularnych odstępach czasu forma zabawy sprawdzająca umiejętności kojarzenia oraz wiedzę o naszej prowincji. W najnowszej części wykreślamy wyrazy z nazwami związanymi z GiSem.
W oku GiSkopuUkazujące się co jakiś czas wiadomości z największego teleskopu Gellonii i Starosarmacji. W pierwszej części opis roju meteorów pod nazwą Broda Kefasa
Poznaj GiSCykl artykułów o Prowincji. Poznajemy w nim historię i geografię regionu. Przypominamy wieloletni dorobek mieszkańców naszej prowincji. Najnowsza część: Geografia Morvanu
OC w FerObrona Cywilna w Fer jest inicjatywą społeczną sł€żącą ochronie mieszkańców przed kataklizmami i klęskami żywiołowymi
Strona GiSNowa funkcjonalność zawiera dodawanie i zarządzanie własnymi inicjatywami, ,
Gwardia Białego SłońcaGwardia Białego Słońca to starodawny sarmacki zakon rycerski. Jego historia, struktury i ryt są owiane tajemnicą. Krąży wokół niego wiele legend, opowiadanych przez wieki w ciemne noce. Jeżeli masz dość odwagi by przejść wszystkie próby i zostać jednym z rycerzy zakonnych złóż podanie o zatrudnienie w tej instytucji i skontaktuj się z Wielkim Mistrzem. Jest nim obecnie Remigiusz Lwowski.
Tropicana Drink i myszy dla AADodanie ognistych drinków na święto Gellonii. Myszy dalej szaleją, dasz rade sklikać je wszystkie? ;)
Krokodyl Gucioreaktywacja krokodyla Tropicańskiego
Restauracja GiSw której w tym miesiącu królują potrawy Tropicańskie

Polecamy

  • Nakarm Gucia
  • Nakarm Gucia
  • Tropicana Drink
  • Restauracja GiS

Prognoza pogody

Grodzisk

Dzień: 20°C - Noc: 8°C

MżawkaMżawka

Czarnolas

Dzień: 16°C - Noc: 7°C

PochmurnieLekkie zachmurzenie

Fer

Dzień: 24°C - Noc: 9°C

DeszczMżawka

Nadzieja

Dzień: 31°C - Noc: 9°C

DeszczDeszcz